Независими Граждански Сили
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Независими Граждански Сили

Щаб на Независимите Граждански Сили


You are not connected. Please login or register

Без Toolbox и какво още ни готви Плато?

5 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Hristo_Spasov

Hristo_Spasov
Редник
Редник

Както стана ясно вече, сигурно е че кутиите с инструменти, които ни даваха двоен добив от добивните ни фирми ще отидат в историята. Промяна, която хич не е добра за хора като мен, които са ги пазили за момента, в който ще построят К4 добивни и ще има смисъл да удвояват продукцията си.
Другото, което някак си се намеква в съобщението е, че може и да не можем след време да работим в собствените си добивни. За сега има сведения, че това не е така и се отрича от съпорта, но дали няма да стане факт след време?
Такива резки промени в насоката на играта, лично на мен ми действат демотивиращо, защото не ми позволяват да следвам някаква стратегия, която съм си изградил.
Интересно ми е мнението на по-знаещите, по-можещите и по-старите в играта, защото това не е първата сериозна промяна в нея.
Благодаря!

Petia Fileva


Редник
Редник

Подкрепям желанието ти за второ мнение(така да се каже) по въпроса, т.к. аз съм съвсем от скоро и нямам никаква представа какво е било преди 1,2 или 3 години. Ще бъда много благодарна, ако някой внесе малко яснота за евентуалните негативи/позитиви и за най-младите(новите) играчи, защото в последните часове оставам с впечатления, че ако нямаш яко капитал, фирми и т.н., то май за никъде не си.
Благодаря!

Admin

Admin
Admin

Нищо не се знае.Зависи какво ще направят админите по нататък. А ако е само това ще се преглътне, въпреки че ще промени икономиката сериозно. Ще се намали производството на суровини -> ще им се увеличи цената -> ще се увеличи цената на готовата продукция. Говори се, че ще махат и частните оргове. Ако и това стане и махнат орговете в комбинация с толбоксовете ще се намали международната търговия, броя произведени танкове, ще поскъпнат и играчите ще разчитат предимно на покупки и собствено производство на танкове, сиреч ще трябва да се самозадоволят сами и ще бъдат притиснати да купуват повече злато с кредитни.

За млади играчи е минус, защото със злато се отиваше досега в Русия и Украйна за тяхно гражданство, правеха се 3-4 и повече к4 добивни фирми заради по скъпото злато там и с добива и тулбоксове имаха стабилен доход.

https://icforces.bulgarianforum.net

krustev

krustev
Редник
Редник

Каквото и да става едно е ясно със сигурност - От утре ни чака драстично падане на цените поради огромната свръхпродукция Shocked

Hristo_Spasov

Hristo_Spasov
Редник
Редник

Това ще е временно, докато се изхабят тулбоксовете. После най-вероятно ще има поскъпване изведнъж.

krustev

krustev
Редник
Редник

Така е,сега е времето да се складира продукция, за да се направят малко пари, но въпросът е как да стане???

Hristo_Spasov

Hristo_Spasov
Редник
Редник

Трябват складове Wink
Може да се помисли за вариант продаване на ресурсите добити с тулбоксовете и влагане на спечеленото в нови добивни К1. Защото с премахването на кутиите с инструменти се обезмислят К4 добивните.

krustev

krustev
Редник
Редник

Трябват ама няма Very Happy Цял ден се чудя да правя ли нов скалд или не и все стигам до извода,че е безмислено за 4-5 ресурс да правя скалд и после да седи празен, ама и къде да ги набия тия 4-5 к? Филма е голям,купона още повече Very Happy

Zap6

Zap6
Редник
Редник

Hristo_Spasov написа:Защото с премахването на кутиите с инструменти се обезмислят К4 добивните.

Като цена/добив и време за изплащане (без да броим здравето за работа) К1, К2 и К4 са еднакви. Т.е. 5к1 = к4, но за работа в 1-вия случай харчиш 50 здраве (25 хляба к1), във 2-рия - 10 (5 хляба). ДА не говорим, че спестеното здраве може да го използваш и да пукаш в някоя битка Smile

Hristo_Spasov

Hristo_Spasov
Редник
Редник

Zap6 написа:
Hristo_Spasov написа:Защото с премахването на кутиите с инструменти се обезмислят К4 добивните.

Като цена/добив и време за изплащане (без да броим здравето за работа) К1, К2 и К4 са еднакви. Т.е. 5к1 = к4, но за работа в 1-вия случай харчиш 50 здраве (25 хляба к1), във 2-рия - 10 (5 хляба). ДА не говорим, че спестеното здраве може да го използваш и да пукаш в някоя битка Smile
Това със здравето е така, но при работа ти дава 2 точки опит. С К1 добивна 10 здраве ти е 2 точки опит, докато в битка 10 здраве е 1 удар, съответно 1 точка опит. При битка обаче имаш точки за ранга, така че нещата са относителни, всеки както си му харесва. Освен това, когато писах поста все още съществуваше фактора "купи земя". Разрушаването тогава на добивна К4 излизаше в пъти по-неизгодно от разрушаването на К1.
Моята мисъл обаче бе друга. При К4 добивна с тулбокса можеше да удвоиш 315 добив, а при К1 63. С една кутия (5 използвания) става 5*315*2, докато с К1 е 5*63*2. 3150 е с 2520 повече от 630. Така К4 бие безапелационно 5*К1, но минало бешело, гледаме напред Smile

11Без Toolbox и какво още ни готви Плато? Empty Нови мисии Съб Фев 11, 2012 8:02 am

Hristo_Spasov

Hristo_Spasov
Редник
Редник

Някой дали може да разясни новите мисии. В смисъл какви са ползите (наградите) от тях и евентуално някакви напътствия за съсредоточаване върху някои и минаването им?
Благодаря!

Hristo_Spasov

Hristo_Spasov
Редник
Редник

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите